SAFE europe

Komfortní dopravaRYCHLÉ DORUČENÍ/na druhý den

100% Money Back Guarantee99% ZBOŽÍ NA SKLADĚ

secureBEZPEČNÁ PLATBA

eqc 2011 cb  OVĚŘENÝ NÁKUP U NÁS

safe 500 baner

SET Detektoru CO SAFE 0242 + Testovací plyn Detectagas

SET Detektor CO SAFE 0242 + Testovací plyn Detectagas - VÝHODNÝ SET ZA JEDNOTNOU CENU!

Vaše cena s DPH: 950 Kč
skladem.png
Popis

data

Detektor oxidu uhelnatého - CO SAFE-0242 + test plynu Detectagas

Měřící zařízení poskytuje v domácnostech ochranu před smrtelným nebezpečím v podobě oxidu uhelnatého (CO). Zařízení je vybaveno inteligentním LCD displejem, který zobrazuje aktuální zjištěnou úroveň koncentrace oxidu uhelnatého (CO) a poslední naměřené hodnoty uchovávané v integrované paměti. Indikace jsou zobrazeny v rozmezí 0 až 999PPM *.

Zařízení provádí opakovaná měření každých 15sec. Překročení maximální úrovně CO je opticky indikováno (červenou LED diodou „ALARM“) a akustickým poplachem (hlasitě pulsujícím o síle signálu 85 dB). Měřící zařízení oxidu uhelnatého je vybaveno tlačítkem Test / Reset, které je schopno jak ověřování správného fungování zařízení tak slouží k zobrazení nejvyšší naměřené úrovně CO zjištěné od okamžiku, resetu paměti zařízení.

Stav senzoru, baterií a vnitřních obvodů je monitorován systémem automatického ovládacího zařízení účinnosti. V případě zjištění závady, se na LCD displeji zobrazí informace odpovídající zjištěné závadě a spustí se bezpečnostní signál. SHe - 0240 je moderní jednoduše ovladatelný detektor, který prostřednictvím bateriového napájení (3ks alkalické baterie AA) umožňuje umístění zařízení v optimální pozici se snadnou údržbou. Zařízení je možné instalovat jak na stěnu, tak na strop místnosti.

Malé zařízení elegantního designu disponuje japonskou technologií elektrochemického senzoru nové generace, který je vhodný pro všechny obytné prostory. Technologie elektrochemického senzoru nové generace, poskytuje až o 40% delší životnost než je tomu u jiných detektorů CO nabízených v současné době na našem trhu.

Oxid uhelnatý je bezbarvý plyn, bez chuti a zápachu, který vzniká při špatném spalování fosilních paliv, jako je uhlí, ropa, zemní plyn, LPG, uhlí a dřevo. Může být také produkován špatně udržovanými nebo porouchanými palivo spalujícími spotřebiči určenými k vytápění v domácnostech, jako jsou například: kotle, plynové spotřebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilační systémy nebo poškozené potrubí určené k odvodu spalin.

Mezi časté příznaky otravy CO patří bolesti hlavy, nevolnost, únava či bolest svalů - tyto však mohou být snadno zaměnitelné s diagnózou chřipky. Je proto důležité chránit svou rodinu a domov detektory oxidu uhelnatého.

Výhody zařízení

 • Pokročilá Elektrochemická technologie snímání - made in Japan
 • Podsvětlený, inteligentní LCD displej s maximálním rozmezím 0 až 999 PPM
 • „MIKRO“ velikost a malé rozměry činí toto zařízení velmi elegantním
 • Hlasitý alarm signalizace
 • Funkce Test / Reset - ověřování správného fungování zařízení
 • Funkce nejvyšší naměřená úroveň CO v paměti
 • Bateriové napájení – zajišťuje ochranu i v případě výpadku proudu
 • Instalace na stěnu, nebo strop
 • Signalizace nízkého stavu baterií a poruchy senzoru
 • Nízké náklady na provoz, malé rozměry a hmotnost
 • Jednoduchá montáž a manipulace
 • Moderní a elegantní design
 • Záruka 24 měsíců

Měřící zařízení oxidu uhelnatého má certifikát potvrzující shodu s požadavky české technické normy ČSN-EN 50291: 2001 pro domácí detektory oxidu uhelnatého. Soulad s touto normou byl potvrzen nezávislou výzkumnou laboratoří TÜV Rheinland.

*pro koncentrace v rozsahu 0 - 30 PPM je označení "0".

Technické parametry výrobku

Technologie senzoru: Elektrochemická technologie Zdroj: DC, tři 1,5 V alkalické baterie typu AA (jsou součástí balení)

Způsob montáže: Na stěnu (šrouby jsou součástí balení)

Signalizace

Překročení přípustné koncentrace CO: Akustický alarm 85 dB a vizuální (červená LED dioda), údaj na panelu LCD o zjištěné koncentraci.

Indikace nízkého stavu baterie baterie: Zpráva „Lb“ na panelu LCD, doprovázená pípnutím spolu s indikací červené a zelené LED diody.

Indikace na LCD panelu: Současná úroveň koncentrace CO v rozmezí 0 až 999 PPM* „Lb“ - vybitá baterie, „Err“ - porucha jednotky.

Funkce Test/Reset: Tlačítko kontroly, údržby zařízení a pro vyvolání paměti nejvyšší naměřené koncentrace CO. Po jeho stisknutí řídící jednotka provádí test nebo můžete kontrolovat zobrazení nejvyšší úrovně CO zjištěné od okamžiku, resetu paměti zařízení.

Pracovní teplota: + 4°C až + 40°C , vlhkost: 10% - 95% RH nekondenzující.

Skladovací podmínky: Teplota: -20 °C - +60 °C Vlhkost: 5% - 95% RH

Rozměry: 100 x 33 mm

Schválení: ČSN-EN50291:2001

Známky: CE

Záruka: 24 měsíců

Testovací sada Detectagas

Otestujte si své detektory CO pomocí našeho kalibrovaného plynu, simulující oxid uhelnatý a patentované testovací soupravy.

K dispozici je vám 520 ml (na 7 testů) stlačeného plynu v plechovce.

 • Snadné použití
 • Celkově bezpečný
 • Test senzoru
 • Kompletní komponenty testovací sady pro test ve víčku plechovky
 • Testuje všechny CO detektory dle BS EN 50291 a UL 2034
 • Ověřeno CO-Awareness, charitativní organizací pomáhající obětem
 • Kalibrovaný testovací plyn
 • Pro 7 testů
 • Nejnižší cena za test

OTRAVĚ OXIDEM UHELNATÝM MŮŽE ZABRÁNIT DETEKTOR CO


Pomocí velmi jednoduchého testu můžete ověřit senzor všech modelů detektorů CO (oxidu uhelnatého), dle norem BS EN 50291 nebo UL2034. Koncentrace kalibračního plynu CO je na určité úrovni, která jej dělá naprosto bezpečným k testování.

Na rozdíl od hlásičů požáru a kouře, detektory CO nespouští okamžitý poplach. Patentovaná testovací maska se používá k tomu, aby udržela konstantní úroveň plynu a ten spustil alarm detektoru. Maska umožňuje zajistit účinné množství kalibračního plynu oxidu uhelnatého v okolí senzoru během procesu testování.

Maska je vybavena otvorem pro přísun zkušebního plynu. Přístupový otvor kudy bude do masky vpuštěn testovací plyn je jasně znázorněn šipkou. Zkušební plyn, je do masky vstřikován prostřednictvím prodlužovací trubičky připojené na aerosolový rozprašovač plechovky. Senzor detektoru CO je podroben správnému testu jen tehdy, je-li zkušební plyn Detectagas vstřikován po dobu pěti vteřin otvorem v masce a poté řádně utěsněn přiloženým samolepícím uzávěrem. Do šesti minut (obvykle to bývá okolo dvou minut) by se měl rozeznít alarm detektoru CO, což znamená, že senzor přístroje funguje správně. Po dokončení úspěšného testu by měl být jeho výsledek přesně zaznamenán na zkušební štítek a ten nalepen na zadní stranu detektoru. CO detektory mají obvykle životnost asi 5 let a právě s tohoto důvodu tento test nařizuje legislativa ve Velké Británii a USA provádět nejméně jednou za 3-6 měsíců. Pokud jste si i vy pořídily detektor CO, za účelem toho aby ochránil životy Vás a vašich nejbližších, rovněž vám doporučujeme dodržovat výše uvedený interval pro testování vašeho detektoru CO.

Standardní pokyny výrobce týkající se testování detektoru by měly být i nadále dodržovány. Pokud se nerozezněl alarm detektoru CO po té, co byl testován Detectagasem, budete muset co nejdříve nainstalovat nový detektor s funkčním senzorem.

• Ve Velké Británii je nainstalováno okolo 14 milionů detektorů CO.

• Životnost senzoru i detektoru CO se pohybuje okolo pěti let.

• Teoreticky sedm milionu detektoru instalovaných ve Velké Británii je starších než pět let.

• Testovací tlačítko na detektoru CO netestuje senzor na oxid uhelnatý ani nepotvrdí, že kontaminovaný vzduch prostoupil k senzoru pres otvory krytu.

• Pokud je stisknuto testovací tlačítko na detektoru CO s vadným senzorem, ale s funkčními bateriemi, spustí se alarm, a zdá se, že pracuje, ale nezabezpečuje Vám ochranu před otravou CO.

Povinná instalace detektorů CO na základě platné legislativy proběhla v USA o pět let dříve nežli ve Velké Británii. V současné době existuje v USA 100 milionů instalovaných detektorů CO. Více než polovina z nich jsou starší 5 let a jejich senzory tudíž potenciálně detekují CO.

V listopadu 2007, byl v USA iniciován požadavek na otestování detektorů CO externím zdrojem kalibrovaného zkušebního plynů. Ještě téhož roku byla přijata norma NFPA 720 jedné z předních amerických normalizačních zkušeben National Fire Protection Agent (NFPA), na jejímž základě, je jediný možný způsob testování detektorů CO prostřednictvím použití externího zdroje kalibrovaného testovacího plynu.

 

VÝROBCI A DODAVATELÉ

kidde       detectagas 30       fireangel    firstalert 30

gloria 30        safe home 30         veria mini        radal logo modry

 

RYCHLÝ KONTAKT

objednavka

Příjem objednávek : +420 581 222 262

Email: info@safeeurope.cz

Navštivte Safeeurope.cz u ShopMania

Stručně o Safe europe

Eshop SAFE europe nabízí nejnovější technologie v oblastni požárního zabezpečení, detektory oxidu uhelnatého, hlásiče požáru, ale i produkty elektronického zabezpečení (EZS), alarmy, domovní videotelefony, kamerové systémy, záznamová zařízení pro zabezpečení objektů.

Kontakty

+420 581 222 262

info@safeeurope.cz
www.safeeurope.cz

Havlíčkova 1113/47
750 02  Přerov, Česká republika

Informace o eshopu