SAFE europe

Komfortní dopravaRYCHLÉ DORUČENÍ/na druhý den

100% Money Back Guarantee99% ZBOŽÍ NA SKLADĚ

secureBEZPEČNÁ PLATBA

eqc 2011 cb  OVĚŘENÝ NÁKUP U NÁS

Ostatní nakoupili

baner safe5000

Tepelný požární hlásič kouře FirstAlert HA300CE

Hlásič požáru a kouře, vzájemně propojitelný. Tepelný hlásič požáru a kouře model HA300CE patří do nové generace řady domácích bezpečnostních produktů anglického lídra mezi výrobci bezpečnostních produktů společnosti FirstAlert.
Kód produktu: HA300CE
EAN: 5022391064794

Vaše cena s DPH: 690 Kč
dotaz.png
Popis

Hlásič požáru a kouře - Model FirstAlert HA300CE – tepelný, vzájemně propojitelný

Tepelný hlásič požáru a kouře model HA300CE patří do nové generace řady domácích bezpečnostních produktů anglického lídra mezi výrobci bezpečnostních produktů společnosti FirstAlert. Model HA300CE přichází s novinkou využívající k detekci termistorový tepelný senzor pro přesnost, spolehlivost a stabilitu při detekci začínajícího požáru. Bateriově napájený hlásič požáru s možností vzájemného propojení až 12 jednotek modelů HA300CE.

Chytré utišení hlásiče
Hlásič požáru je vybaven testovacím tlačítkem TEST pro kontrolu správného fungování zařízení a funkcí "Chytré utišení hlásiče™" pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu. Stisknutím tlačítka způsobí okamžitou deaktivaci alarmu, na dobu asi 10 minut, snížení citlivosti obvodů a vypnutí akustické signalizace hlásiče. Tlačítko "Chytré utišení hlásiče" používejte pouze tehdy, pakliže znáte příčinu aktivace hlásiče (např. falešný alarm, který byl zapříčiněn teplem). Po cca 10 minutách od deaktivace hlásiče se tento zcela automaticky resetuje do původního nastavení pro monitorování nebezpečí požáru.
Jedná se o tepelný hlásič požáru určený k nepřetržitému monitorování nárůstu teploty. Hlásič s termistorovým tepelným čidlem, které se ideálně hodí pro kotelny, kuchyně, prádelny a garáže, kde prach, výpary a vlhkost mohou u optických hlásičů způsobit falešné poplachy. V případě detekce vysokého nárůstu tepla se automaticky spustí akustický signál 85 dB, zařízení signalizuje alarm i opticky (indikací červené LED diody).

Používané technologie
U domácích hlásičů požáru a kouře se používají tradičně 3 druhy senzorů:

 • OPTICKÉ HLÁSIČE jsou účinnější pro detekci pomalého hoření, kdy může docházet k několika hodinovému doutnání, než se rozhoří plameny.
 • IONIZAČNÍ HLÁSIČE požáru jsou všeobecně účinnější pro detekci rychle planoucích ohňů, které se rychle šíří a pohlcují hořlavé materiály.
 • TEPELNÉ HLÁSIČE se spouští, pokud teplota v místnosti dosáhne nastavené hodnoty (obvykle 56°C). Tyto hlásiče jsou obvykle používány v místech, kde nejsou vhodné ostatní typy hlásičů.

Hlásič má vestavěný automatický řídicí systém monitorující výkonnost, mezi ostatními součástmi zařízení jako je senzor, napájecí baterie či vnitřní obvody. V případě zjištění závady nebo nízkého napětí baterie toto zařízení oznámí jak akusticky, tak vizuálně.

Alespoň jeden hlásič požáru by měl být nainstalován na každém patře domu, před každým prostorem vyhrazeným pro spaní nebo v bezprostředním okolí ložnic. Funkční hlásič požáru zajišťuje okamžité varování před kouřem nebo požárem v domě a zdvojnásobuje tak šanci na přežití požáru všech osob v domě.

Doporučené umístění hlásiče požáru: v blízkosti kuchyně, do obývacího pokoje, jídelny, ložnice, chodby, kotelny, sklepu, půdy, podkroví, pro místnosti a do prostor s vysokými stropy nebo všude tam, kde předpokládáte omezený přístup k hlásiči.

Technické parametry výrobku

 • Technologie senzoru: Termistorová tepelná technologie snímání.
 • Zdroj: DC 9V PP3 - alkalická baterie, (baterie je součástí balení).
 • Vzájemně propojitelný: Kabelové propojení až 12 jednotek modelů HA300CE.
 • Způsob montáže: Na strop (šrouby jsou součástí balení).
 • Signalizace požáru: Akustický alarm 85 dB a opticky (pulzuje červená LED dioda).
 • Funkce Test: Funkce kontroly a údržby zařízení, po jeho stisknutí řídící jednotka provádí test.
 • Funkce Chytré utišení hlásiče: Funkce pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu.
 • Provozní vlhkost: 10% - 95% relativní vlhkosti (RH) nekondenzující.
 • Rozměry: průměr 105 mm, výška 55 mm
 • Hmotnost: 127g včetně baterie
 • Známky: CE
 • Záruka: 5 let

VÝROBCI A DODAVATELÉ

ajax 50       kidde       detectagas 30       fireangel

firstalert 30gloria 30        safe home 30         veria mini

radal logo modry

 

RYCHLÝ KONTAKT

objednavka

Příjem objednávek : +420 581 222 262

Email: info@safeeurope.cz

Navštivte Safeeurope.cz u ShopMania

Stručně o Safe europe

Eshop SAFE europe nabízí nejnovější technologie v oblastni požárního zabezpečení, detektory oxidu uhelnatého, hlásiče požáru, ale i produkty elektronického zabezpečení (EZS), alarmy, domovní videotelefony, kamerové systémy, záznamová zařízení pro zabezpečení objektů.

Kontakty

+420 581 222 262

info@safeeurope.cz
www.safeeurope.cz

Havlíčkova 1113/47
750 02  Přerov, Česká republika